LINDION
Menu
en-US
af-ZA
ar-AE
ar-SA
be-BY
bg-BG
bn-BD
ca-ES
ch-GU
cs-CZ
cy-GB
da-DK
de-AT
de-CH
de-DE
el-GR
en-AU
en-CA
en-GB
en-IE
en-NZ
eo-EO
es-ES
es-MX
et-EE
eu-ES
fa-IR
fi-FI
fr-CA
fr-FR
ga-IE
gd-GB
gl-ES
he-IL
hi-IN
hr-HR
hu-HU
id-ID
it-IT
ja-JP
ka-GE
kk-KZ
kn-IN
ko-KR
ky-KG
lt-LT
lv-LV
ml-IN
mr-IN
ms-MY
ms-SG
nb-NO
nl-BE
nl-NL
no-NO
pa-IN
pl-PL
pt-BR
pt-PT
ro-RO
ru-RU
si-LK
sk-SK
sl-SI
sq-AL
sr-RS
sv-SE
ta-IN
te-IN
th-TH
tl-PH
tr-TR
uk-UA
vi-VN
zh-CN
zh-HK
zh-SG
zh-TW
zu-ZA
Известен за
Acting
Кредити
89
Пол
Човек
Рожден ден
2.06.1961 г. (63)
Място на раждане
Dublin, Ireland
Също известен като
Лиам Каннингэм
利亚姆·坎宁安
連恩·康寧漢
Liam Cunningham
Известен за
Игра на тронове
Рик и Морти
Сблъсъкът на титаните
Мумията: Гробницата на Императора Дракон
Секретна квартира
Боен кон
Доктор Кой
Последното пътуване на Деметра
Центурион
Големият полицай от малкия град
Актьорски роли
Година
Филм / ТВ предаване / Друго
Роля
2024
Трите тела
Thomas Wade
2024
Masters of the Universe: Revolution
Duncan (voice)
2024
Let It Bring Hope: Bohemians v Palestine
Himself
2023
Последното пътуване на Деметра
Captain Eliot
2022
The Wind & the Reckoning
Honolulu Rifle
2021
Трезорът
Walter
2021
Masters of the Universe: Revelation
Duncan / Man-At-Arms (voice)
2021
Домина
Livius
2021
Revelations: The Masters of the Universe: Revelation Aftershow
Self
2019
Игра на тронове: Последният страж
Self
2019
Гореща зона
Wade Carter
2017
24 часа живот
Wetzler
2017
Електросънищата на Филип К. Дик
General Olin
2016
Детството на един водач
The Father
2015
Game of Thrones The IMAX Experience
Davos Seaworth
2015
Ladygrey
Angus
2015
Душа шпиона
2015
Pursuit
Fionn
2014
Let Us Prey
Six
2014
Мускетарите
Belgard
2014
Noble
Thomas
2013
Рик и Морти
Balthromar (voice)
2013
Предавателна станция
Grey
2013
SLR
Elliot
2012
Секретна квартира
Alec Wade
2012
Good Vibrations
Davy
2012
Титаник: Кръв и стомана
Jim Larkin
2012
Pitch Black Heist
Liam
2012
Saving the Titanic
Narrator (voice)
2011
Игра на тронове
Davos Seaworth
2011
Боен кон
Army Doctor
2011
Големият полицай от малкия град
Francis Sheehy
2011
Камелот
2011
Вера
Sam Harper
2011
Outcasts
Richard Tate
2011
Черни пеперуди
Jack Cope
2011
Jeanne Captive
English Captain
2011
Hostile Environment
self
2010
Сблъсъкът на титаните
Solon
2010
Центурион
Brick
2010
Информаторът
Bill Hines
2009
Хари Браун
Sid Rourke
2009
Турнирът
Powers
2009
Кръв: Последния вампир
Michael Harrison
2009
Преследвани
The Mutt
2008
Мумията: Гробницата на Императора Дракон
"Mad Dog" Maguire
2008
Глад
Priest
2008
Мерлин
Ruadan
2008
The Escapist
Brodie
2007
Northanger Abbey
General Tilney
2007
Anner House
Neil Barry
2006
Вятърът в ечемичените ниви
Dan
2006
Хотел "Вавилон"
2006
El hormiguero
Self - Guest
2006
Last Night
Frank
2005
Доктор Кой
Captain Zhukov
2005
Закуска на Плутон
1st Biker
2005
The League of Gentlemen's Apocalypse
Director
2005
Showbands
Tony Golden
2004
Картоиграчът
John Brennan
2004
Screwback
2003
Mystics
Sean Foley
2003
Final Demand
David Milner
2003
The Crooked Man
Hamilton
2002
Кучета войници
Capt. Ryan
2002
The Abduction Club
John Power
2002
Stranded
David Robinson
2002
Stranded
David Robinson
2002
Shadow Man
2001
Атила - вожд на хуните
King Theodoric
2001
Revelation
Father Ray Connolly
2001
Rebel Heart
Michael Malone
2001
The Island of the Mapmaker's Wife
John Wyndham
2000
RKO 281
Gregg Toland
2000
The Second Death
James Mangan
2000
Когато падне небето
John Cosgrave
1999
Суити Барет
Detective Bone
1999
Shooting the Past
Christopher Anderson
1999
Too Rich: The Secret Life of Doris Duke
Alec Cunningham-Reid
1998
Falling for a Dancer
Mossie Sheehan
1997
Police 2020
DCI Billy O'Connell
1997
The Life of Stuff
Alex Sneddon
1996
Jude
Phillotson
1995
Първият рицар
Agravaine
1995
Малката принцеса
Capt. Crewe / Prince Rama
1994
War of the Buttons
The Master
1994
Roughnecks
Chris
1993
Cracker
Stuart Grady
1991
Prime Suspect
Robert West